Догляд за шкірою у холодні дні


Ви повернулися з прогулянки і обличчя немов підмінили: натягнута суха шкіра, червоний ніс та потріскані губи? Як попередити осінні й зимові страждання шкіри, зумовлені впливом морозу і палючого вітру? Про це розповім у даній статті.

Перепади температури. Слід враховувати, що для шкіри в зимову пору небезпечний не стільки холод, скільки перепади температури - у приміщенні та на вулиці. Особливо сильно при цьому страждає відкрите обличчя. Йому приходиться пристосовуватись до різниці в температурі іноді більше 30 градусів! Погодьтеся: стрес для шкіри відчутний. Але в той же час їй є чим захищатися: захисний шар має воду і виробляє жир, котрі забезпечують заслін багатьом негативним факторам. Однак, у приміщенні, де повітря "випалене" радіаторами опалення і кондиціонерами, шкіра не здатна нормально функціонувати і висихає. На морозі вироблення жиру сповільнюється, шкіра втрачає залишки води, стає роздратованою, негладкою і млявою, а губи можуть обвітритись і потріскатись. Ось чому взимку шкірі так необхідна інтенсивна допомога.

Зволожити та захистити. Догляд повинен включати в себе очищення, зволоження, живлення і захист. Краще, якщо тоніки, маски, креми, гелі будуть однієї лінії, щоб не порушувалася логіка оздоровлення. При цьому потрібно врахувати, що зима диктує свої правила відносно типу шкіри. Якщо у вас жирна шкіра, то взимку її можна віднести до нормальної. Нормальна шкіра переходить в суху, а суха стає надчутливою. Це потрібно обов'язково врахувати, підбираючи косметику. Однак, на жаль, ідеального косметичного вирішення зимових проблем не існує. Жирні захисні креми, які були популярні раніше, можуть бути корисними при тривалих прогулянках. Ними варто скористатися, якщо стовпчик термометра падає низько. При сильному морозі жирний крем ізолює шкіру від холоду захисною плівкою та зберігає її не тільки від переохолодження, але й від втрати вологи. Проте в теплому приміщенні такі креми дуже важкі для шкіри: вона погано дихає, а в якості основи під макіяж вони взагалі не підходять. Сучасні "зимові" креми збагачують шкіру різними речовинами, що зв'язують воду або активізують її власні механізми зволоження. Інтенсивне зволоження допомагає шкірі подолати стрес від холоду і пересушування. Якщо шкіра стягується і стає сухою та грубою, можна вмивати обличчя молоком або вершками, а після цього наносити крем з екстрактом морських водоростей, які перешкоджають втраті вологи. Зимовий крем покликаний підживити шкіру, але це не означає, що він повинен бути густим. Слід користуватися легкими з рідкою консистенцією. Саме вони добре захищають шкіру. Але не варто чекати, коли обличчя і руки почнуть "стягуватися", шкіра стане сухою та негладкою. Їй постійно потрібні живильні креми та маски. Тому, кожен раз після водних процедур обов'язково нанесіть на шкіру обличчя й рук живильний крем, а на губи - гігієнічну помаду.

Через порушення тонусу судин при різких перепадах температури, а також при надмірному вживанні алкогольних напоїв та захоплення гострою їжею, на обличчі може розвинутися купероз. Це почервоніння шкіри або "сіточка" з розширених капілярів на щоках, носі, а іноді і на підборідді. У таких ситуаціях шкірі потрібен додатковий захист і обережний догляд за допомогою спеціальних косметичних засобів.

Вітаміни та антиоксиданти. Необхідно також користуватися кремами і масками, які містять антиоксиданти і вітаміни. Антиоксиданти - це речовини, які зв'язують вільні радикали, що руйнують клітини. Вітаміни покращують стан і зовнішній вигляд шкіри, а деякі з них (вітаміни А, К, Е) діють як антиоксиданти. Креми з вітаміном С укріплюють шкіру, забезпечують її енергією. Під час довгих прогулянок у ясні, але морозні дні, необхідно покрити обличчя і губи сонцезахисним кремом з високим вмістом жиру і світлозахисними фактором. А перед сном нанести нічний засіб на обличчя й руки. Так, вчені встановили, що наша шкіра найбільш сприйнятлива після 23-ї години: ми відпочиваємо, а клітини шкіри напружено працюють для відновлення сили. Втім, не варто сподіватися, що вітамінів, накопичених за літо, коли ми в достатку вживали ягоди, фрукти, овочі та зелень, вистачить на цілий рік. Запас корисних речовин постійно вичерпується і для поліпшення стану шкіри, нігтів і волосся необхідно поповнювати його за допомогою полівітамінів з мінералами, а також з біотином і дріжджами.

Щоб ваші зусилля не були даремними, слідуйте декільком простим порадам:

- зволожуйте повітря у своєму будинку і офісі за допомогою електричних зволожувачів, розпилювачів або розставляйте посудини з водою біля радіаторів опалення;

- при сухості шкіри частіше робіть зволожуючі маски і збризкуйте обличчя мінеральною або очищеною кип'яченою водою;

- приймайте контрастний душ. Чергуйте теплу і холодну воду, завжди закінчуючи холодною. Така процедура бадьорить організм, тонус капілярів підвищується, а шкіра стає пружною;

- вмивайтеся не пізніше, ніж за годину до виходу з дому, а креми накладайте на обличчя мінімум за сорок хвилин до виходу, інакше шкіра може перехолонути і навіть обморозитися;

- постарайтеся, щоб ваш раціон був вітамінним і включав більше овочів, фруктів, кисломолочних продуктів та менше солодкого й жирного.


Лікар-дерматолог, трихолог у Луц
ьку
Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847