Алергічний дерматит

Алергічний дерматит виникає у людей з підвищеною чутливістю до певної речовини - алергену. Кількість речовин, що можуть спричинити це захворювання дуже велика, а з розвитком промисловості, зокрема хімічної, вона лише збільшується.

Підвищена чутливість може бути вродженою або набутою, що виникає при повторних контактах з алергенами. В наслідок цих контактів відбувається моновалентна сенсибілізація (алергізація) організму, в основі якої лежить алергічна реакція сповільненого типу з утворенням в клітинах шкіри комплексу антиген-антитіло. При цьому велике значення має загальний стан організму, тобто стан нервової, ендокринної та імунної систем.

Діагноз «алергічний дерматит» ґрунтується на клінічних даних та на вказівці про контакт з алергеном. В окремих випадках на шкірних алегро-пробах. А при лікуванні алергічного дерматиту першочерговою задачею є усунення алергену.

Алергічний дерматит, як і будь-який інший дерматоз, вимагає своєчасної кваліфікованої допомоги. Самолікування може спричинити тяжкі хронічні дерматози (атопічний дерматит, екзема тощо). Тому, при появі перших висипів одразу звертайтеся до лікаря-дерматолога. Не зволікайте часом.


Лікування алергічного дерматиту у Луцьку:
Лікар-дерматолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847