Алопеція (випадіння волосся) — захворювання або фізіологічний стан, при якому волосся на голові (рідше на інших ділянках тіла) частково або повністю зникає.
Алопецію відносять до полієтіологічної (багатопричинної) групи захворювань з багатофакторними механізмами розвитку. Найчастіші причини втрати волосся — запальні захворювання, аутоімунні хвороби, отруєння, інтоксикації та гормональні розлади.
За походженням алопецію поділяють на вроджену та набуту.
Вроджена алопеція може бути як самостійною хворобою, так і симптомом комплексної вродженої патології.
Набуту алопецію поділяють на вогнищеву та дифузну з різними варіантами.
Вогнищева алопеція поділяється на 5 клінічних форм: локальну, лентовидну, субтотальну, тотальну, універсальну. Вона проявляється у втраті волосся без суб’єктивних відчуттів з утворенням ділянок без волосся. Діагностика вогнищевої алопеції базується на даних анамнезу, клінічної картини, трихограми, лабораторного дослідження, а в деяких випадках і гістологічного дослідження.
Дифузна алопеція характеризується порідінням волосся переважно на волосистій частині голови при непошкодженій шкірі. Дифузне випадіння волосся найчастіше обумовлено віковими змінами, що проходять в організмі, метаболічними та токсичними діями на волосяній фолікулі. В основі всіх варіантів дифузної алопеції лежить порушення циклу росту волосся.
Дифузну алопецію по клінічним ознакам та по походженню поділяють на передчасну, пресенільну і сенільну, андрогенну, симптоматичну та токсичну.
Діагностика дифузної алопеції, як і вогнищевої алопеції, базується на даних анамнезу, клінічної картини, трихограми, лабораторного дослідження, а в деяких випадках і гістологічного дослідження
Лікування різних форм алопеції базується на індивідуальному підході до кожного конкретного випадку. Рекомендації та лікувальні заходи повинні бути направлені на усунення причин та наслідків хвороби. Самолікування та непрофесійний підхід до лікування різних форм алопецій може привести до втрати часу та неефективності лікування.
Волосся — це єдине у нашій зовнішності, що ми можемо легко змінити за бажанням і настроєм. Його можна відрощувати, стригти, фарбувати в будь-який колір, робити різні зачіски, але для цього волосся повинне бути здоровим.
Лікування алопеції (випадіння волосся) у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847