Демодекоз

Демодекоз - це паразитарна хвороба шкіри, яку спричиняють кліщі-демодециди. Більшість науковців вважають, що ці кліщі живуть у здорових людей і лише за певних умов виявляють свої патогенні властивості. Так, їхнім середовищем проживання можуть бути волосяні фолікули, сальні залози переважно обличчя, вушних раковин, повік та грудні залози.

Найчастіше демодекоз зустрічається у людей молодого та середнього віку, особливо за наявності себореї.

Фактори, що сприяють розвитку демодекозу:

- шлунково-кишкові розлади;

- гормональні розлади;

- вегетативні неврози;

- клімакс;

- перебування в умовах різкої зміни температури зовнішнього середовища.

Клінічно демодекоз проявляється висипаннями переважно на шкірі обличчя. Виникають також ерітематозні плями, телеангіектазії, вогнищева або дифузна інфільтрація, лущення та фолікулярні папули рожевого або червоного кольору.

Усі ці прояви демодекозу супроводжуються низкою суб'єктивних відчуттів: від незначного до нестерпного свербежу, печіння, стягування шкіри, зменшення її еластичності та відчуття чогось на шкірі або повзання мурашок на її поверхні.

Хворі на демодекоз потребують комплексного обстеження з метою виявлення вогнищ хронічної інфекції, патології шлунково-кишкового тракту, печінки, ендокринних та імунологічних порушень. А лікування демодекозу потребує комплексної терапії з огляду на виявлену супутню патологію та на стадію запального процесу.


Лікування демодекозу у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847