Дерматит

Дерматит - це запальне ураження шкіри, яке виникає внаслідок безпосереднього впливу на неї різних екзогенних чинників.

Причиною розвитку дерматиту можуть бути механічні, фізичні, біологічні екзогенні чинники. Залежно від характеру впливу на шкіру подразннювальні чинники поділяють на безумовні (обліганті) та умовні (факультативні).

Безумовні (обліганті) чинники - це подразники, які здатні викликати запалення шкіри в людини за умови значної сили (концентрації, температури) й тривалості дії: механічні (тертя, тривалий тиск), фізичні (ультрафіолетове випромінення, висока чи низька температура), хімічні (концентровані кислоти, луги, солі), біологічні (певні рослини, укуси комах). Унаслідок впливу на шкіру безумовних чинників у хворих виникає контактний простий дерматит.

Умовні (факультативні) чинники (алергени) - це подразники фізичної, хімічної чи біологічної природи, щодо яких у чворих розвивається підвищена чутливість (сенсибілізація). Унаслідок впливу їх на шкіру розвивається  контактний алергічний  дерматит.

Залежно від характеру, сили й тривалості дії подразника та індивідуальних особливостей шкіри пацієнтів вирізняють різноманітні клінічні форми дерматитів. Тому, дане захворювання завжди вимагає системного та індивідуального підходу для виявлення причин та характеру дерматозу.

Перед призначенням лікування слід визначити етіологічний чинник та усунути його вплив на шкіру. При незначних за площею та нетяжких формах простого контактного дерматиту застосовують лише зовнішню протизапальну терапію. При виражених клінічних проявах дерматиту: свербіж, порушення сну, наявність скарг невротичного характеру, рекомендовано системну внутрішню терапію.


Лікування дермату у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber, Telegram)
+38 095 663 2847