Екзема

Екзема - мультифакторне захворювання зі складним патогенезом та схильністю до хронічного рецидивуючого перебігу. Вона проявляється поліморфними висипами та свербежем,  основою яких є серйозне запалення шкіри.

У розвитку екземи мають значення спадкові чинники, розлади нейрогуморальної регуляції, функціональна недостатність шкіри, підвищена чутливість до зовнішніх впливів, послаблення імунологічної специфічної і неспецифічної реактивності, сенсибілізації до хімічних, бактеріологічних, грибкових, фізичних, харчових антигенів.     

Екзему поділяють на такі види:

  • Справжня (ідіопатична)
  • Мікробна (паратравматична, нумулярна, варикозна)
  • Мікотична
  • Себорейна
  • Професійна
  • Дитяча

Клінічні прояви екземи неспецифічні і визначаються складними взаємовідносинами між причинними факторами захворювання, поширенням та глибиною ураження шкіри, а також генетичними та конституційними особливостями людини.

Екзема - поліморфний дерматоз. Характер висипань залежить від стадії та вираження  запального процесу. Еритема, набряк, везикуляція, мокнуття, наявнісь кірок, екскоріації в гострій і підгострій стадіях, інфільтрація, ліхенізація, післязапальна гіпер або гіпопігментація в хронічній стадії - це ті зміни, які можуть бути окремо або послідовно та комбіновано. Ураженню може бути завдана будь-яка ділянка шкіри за винятком слизових оболонок.

При лікуванні екземи потрібно вплинути на всі патогенетичні ланки у розвитку хвороби. Комплексна терапія різних форм екземи включає гіпосенсібілізуючі дезинтоксикаційні засоби, седативні засоби, корекція ШКТ, імуномодулятори, вітаміни, а у деяких випадках кортикостероїди та антибіотики.

Основна ціль при лікуванні екземи - не лише купірувати загострення, але і профілактика рецидивів захворювання та досягнення тривалої ремісії.


Лікування екземи у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847