Герпес

Герпес - вірусне захворювання шкіри та слизових оболонок, викликане вірусом простого герпесу (ВПГ). Протікає у вигляді субклінічних та клінічно маніфестних форм, які можливі лише в умовах первинного та вторинного імунодефіциту.

Герпес має хронічний рецидивуючий перебіг та проявляється появою міхурцевих висипань на шкірі та слизових оболонках. У патологічний процес можуть бути втягнуті різноманітні органи та системи з набуттям системного характеру.

Сьогодні герпес є однією з найпоширеніших неконтрольованих інфекцій людини, що створює комплекс проблем медичного, соціального, психологічного і косметичного характерів. Джерелом інфекції є хворі з різними формами хвороби, у  тому числі латентної та вірусоносії. Вірус передається контактним, контактно-побутовим та повітряно-крапельним шляхами.

Незалежно від шляху проникнення в організм, початкове розмноження вірусу відбувається в місці проникнення, потім - регіональні лімфовузли, кров і гематогенно заноситься до внутрішніх органів. Первинне зараження відбувається у ранньому дитинстві, а первинний герпес у 80% хворих проходить без симптомів.

Клінічно вирізняють простий первинний герпес і простий рецидивуючий герпес. Захворювання починається зі свербежу або печіння з утворенням груп дрібних напружених міхурців на тлі набряклої, гіперемованої плями. Вміст міхурців спочатку прозорий, а через 3-5 днів вони підсихають і утворюються жовтувато-сірі кірочки.

Складність проблеми терапії герпесу зумовлена відсутністю повного розуміння його патогенезу. Усі наявні нині методи й засоби лікування від герпесу не дають змоги досягнути повної елімінації збудників з організму. Підходи до лікування герпесу визначаються клінічною картиною, важкістю перебігу, гостротою рецидивів, а також наявністю супровідної патології.

У комплексному лікуванні герпесу рекомендовано застосування кількох груп лікарських засобів, дію яких спрямовано на різні ланки етіопатогенезу захворювання. Йдеться, зокрема, про противірусні препарати, імунокоректори, інтерферони та інтерфероногени, вакцини і біогенні стимулятори.


Лікування герпесу у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847