Грибкові захворювання

Грибкові захворювання шкіри, слизових оболонок та придатків шкіри - нозологічне поняття, що об'єднує  ряд захворювань людини, які спричинені патогенними та умовно патогенними грибками.

Епідеміологічні аспекти поширення грибкових захворювань досить різноманітні. Частота цих захворювань пояснюється, перш за все, численністю та різноманітністю грибків у природі, а також значною біологічною мінливістю грибків, зокрема їхньою здатністю збільшувати свою патогенність і вірулентність під впливом різних чинників зовнішнього середовища.

Джерелами зараження при грибкових захворюваннях можуть бути хвора людина або тварина, а також рослини та грунт.

Основною умовою розвитку грибкових захворювань є наявність патогенного гриба, а також різних чинників, які знижують захисні сили організму загалом та шкіри зокрема й тим самим сприяють зараження людини.

Єдиної класифікації грибкових захворювань шкіри немає. Однак, наступна є найбільш поширеною і робочою:

1. Кератомікози (різнокольоровий лишай);

2. Дерматомікози (пахова енідермофітія, руброфітія, трихофітія, мікроспорія, фавус);

3. Кандідози (поверхневий кандідоз шкіри та слизових оболонок, вісцеральний кандідоз, хронічнтй генералізований кандідоз);

4. Глибокі мікози.

Клінічна картина грибкових захворювань шкіри, придатків шкіри та слизових оболонок вельми поліморфна, а хворі потребують комплексного обстеження. Діагноз має бути підтверджений лабораторними методами дослідження і лікар повинен з'ясувати чинники, що привели до розвитку хвороби. 

Лікування грибкових захворювань шкіри, придатків шкіри та слизових оболонок потребує комплексної терапії з огляду на виявлені причини, які сприяли розвитку мікозу.


Лікування грибкових захворювань шкіри, придатків шкіри та слизових оболонок у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber, Telegram)
+38 095 663 2847