Целюліт

Целюліт - естетично-косметична вада, зумовлена нерівномірним відкладанням жиру, послабленням тонусу шкіри, застійними явищами в циркуляції крові та лімфи.

Розвиток естетичної медицини, зростання вимог до зовнішнього виду жінок призвели до того, що целюліт, особливо на ранніх етапах розвитку, все частіше зустрічається в практиці дерматолога.

Для того щоб розуміти, що таке целюліт, потрібно коротенько розповісти про механізм його розвитку. Жирова клітина (адипоцит) відповідає за синтез та накопичення жиру. Впродовж першого року життя людини адипоцити збільшуються втричі й продовжують ділиться та рости до п'ячтирічного віку. Після цого жирові клітини стають нездатними ділитися й можуть лише збільшуватися. Тому, зовнішній вигляд кожного з нас залежить від збільшених адипоцитів.

Функціонування адипоцитів залежить від гормонольного стану, рівноваги ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, порушення водно-мінеральної рівноваги, мікроцеркуляції, лімфотоку, осмотичного тиску та метаболізму у жировій тканині. Розподіл жиру залежить від статі та віку людини.

Усі ці особливості враховує лікар-дерматолог, призначаючи методи корекції целюліту.

Програма лікування та профілактики целюліту повинна бути етіопатогенетичною, індивідуальною, комплексною та послідовною.

Антицилюлітна програма розрахована на 3-6 тижнів та включає:

  • нормалізацію етіопатогенетичних чинників;
  • антицелюлітну дієту;
  • антицелюлітний масаж;
  • антицелюлітні  засоби місцевої дії.

Саме на початкових стадіях розвитку целюліт легко піддається корекціі та не потребує  хірургічних втручань і дороговартісного лікування.


Лікування целюліту у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847