Вітіліго

Вітіліго - хронічний дерматоз, що характеризується виникненням на шкірі осередків депігментацій. Поява осередків депігментації не супроводжується суб'єктивними відчуттями, але зовнішній косметичний дефект приводить до зниження якості життя.

Виникнення вітіліго пов'язане з низкою імунних та біохімічних розладів, а також із впливом тригерних факторів до яких належить вплив УФ випромінювання, психоемоційний стрес, зміни периферичної імунної системи. Вітіліго не є самостійним захворюванням, а хворобою, що відображає дисбаланс у функціонуванні різних систем і органів.

Клінічні прояви вітіліго є наслідком порушенням функцій меланоцитів і синтезу меланіну у шкірі, а також часткової загибелі самих меланоцитів. Вітіліго характеризується утворенням депігментованих плям різних розмірів та форми, що схильні до периферичного росту. Волосся у вогнищах ураження  втрачає колір, а потовиділення на пошкоджених ділянках слабшає.

До різновидів вітіліго відносять рожеве вітіліго Міліана, невус Сеттона - пігментний невус.

Вибір методу лікування при вітіліго залежить від розміру і локалізації депігментованого осередку, ступеня активності патологічного процесу, соматичного стану пацієнта.


Лікування вітіліго у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847