Вугрова хвороба (акне)

Вугрова хвороба - одна з найбільш поширених проблем, яка не лише псує зовнішність, але й відображається на емоційному стані: викликає тривогу, депресію, зниження самооцінки, труднощі з адаптацією в соціумі.

Раніше вугрову хворобу (акне) вважали підлітковою хворобою. Сьогодні  ж акне зустрічається у людей різного віку і пацієнтів з вугровою хворобою значно побільшало. У всіх пацієнтів простежуються психо-емоційні навантаження, надмірне споживання їжі, обробленої різними харчовими добавками, неконтрольований прийом ліків, зокрема, антибіотиків, а також відсутність правильно підібраного догляду за шкірою. Поширеною є хибна думка, особливо серед юнаків, що вугрова хвороба (акне) самостійно проходить з віком. В наслідок цього, часто розвиваються глибокі флегмонозні, індуративні, конглобатні вугрі.

Вугрова хвороба може проявлятися на різних ділянках тіла: на чолі, підборідді та на спині. Справа в тому, що в розвитку вугрової хвороби приймають участь різні органи і системи, збій в роботі яких призводить до розвитку акне. Досвідчений дерматолог зможе по локалізації висипки вказати і на попутні захворювання, що зустрічаються при акне.

У розвитку вугрової хвороби потрібно розрізняти 4 основні моменти:

  • гіперсекреція шкірного сала;
  • фолікулярний гіперкератоз;
  • активація пропіон-бактерій;
  • запальна реакція.

При гіперсекреції шкірного сала та гіперкератозі, підвищеному утворенню рогового шару на ділянці вивідних отворів із сальних залоз, проходить  застій шкірного сала і закупорка протоку. Фолікул сальної залози розширюється і заповнюється сумішшю з шкірного сала та ороговівших клітин. Утворюються коледонти, які можуть бути відкритими або закритими. В цих умовах починає активно розмножуватися пропріо-бактерії акне. Це призводить до розвитку запального процесу, який може бути поверхневим (фолікулярні папули і пустули) та глибоким (флегмонозні, індуративні та конглобатні вугрі).

Лікування вугрової хвороби (акне)

Вугрова хвороба - багатофакторне  захворювання і вимагає індивідуального підходу до кожного пацієнта. Оскільки вугрова хвороба дуже повільно піддається регресу, тому лікування мусить бути поетапним. Лікарю-дерматологу разом з пацієнтом потрібно виробити індивідуальну програму лікування від акне та схему домашнього догляду за шкірою із урахуванням клінічної картини, типу шкіри та загального стану організму.


Лікування вугрової хвороби (акне) у Луцьку:
Лікар-дерматолог, трихолог Павло Медвецький
+38 097 247 2426 (Viber)
+38 095 663 2847